Ligne St. Barth Avocado Oil - Avokado Yağı 25ML (M01001)

Fiyat : ₺89,00(KDV Dahil)
Avocado Oil - Avokado Yağı
Ligne St.Barth Avocado Yağı’nı vücudunuza ve saçlarınıza doğrudan uygulayabilir, banyo yağı olarak kullanabilirsiniz. Zengin içeriği cildinizin, tırnaklarınızın ve saçlarınızın hangi yaş grubunda olursanız olun sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Potasyum açısından son derece zengin olan avokado yağı;  A, D ve E vitaminleri ile cildinize pürüzsüz bir bakım yapar.
Avokodo Yağı’nın Cilt İçin Yararları
Avokado yağı yaşlılık lekelerinin oluşumunu azaltarak, yara izi ve güneşin neden olduğu cilt hasarlarını iyileştirmeye yardımcı olan steroller bakımından zengindir. Storeller cildi yumuşatmada ve nemlendirmede oldukça etkilidir. Güneş veya iklim değişiklikleri yoluyla hasar görmüş, kurumuş, yıpranmış ve tahriş olmuş cildiniz için mükemmel çözüm sunarak hücrelerinizin yenilenmesine yardımcı olur. Gıda mühendislerinin ve biyoteknoloji uzmanlarının 1991 yılında yapmış oldukları bir çalışmada, avocado yağının ciltteki kolajen oranını belirgin şekilde artırdığı gözlenmiştir. Yaşlanma karşıtı olarak etkili bir çözümdür. Cilt tarafından hızlıca emilir ve yoğun nemlendirme sağlar. Ayrıca Avokado yağı sedef ve egzama ile ilişkili kaşıntıyı rahatlatmak için de eşit derecede etkilidir.
Yüz ve Göz Çevresi Bakımı
Cildiniz ve göz çevrenizde kullanım için uygundur. Hafif parmak hareketleri ile cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.
Vücut Bakımı
Duştan sonra uygulandığında etkili bir bakım yaparak hızlı emilen formülü ile yumuşacık bir tene sahip olmanızı sağlar. Banyo suyunuza eklediğinizde cilt tarafından emilimini hızlandırabilirsiniz.
Koruyucu Bronzluk
Düzenli uygulandığında 4 haftaya kadar bronzluk koruyucu etkisi vardır. Güneş ışınlarından oluşan tahrişi önlemek için cilt içerisinde bulunan lipid ve vitaminlere yakın bir içeriği vardır.
Vücut Çatlaklarını Önleme
Gebelik döneminde oluşabilecek çatlakları önlemek için kullanabilirsiniz. Avokado yağının zengin hücre yenileyici etkisi cildin esnek yapısını artırır. Ayrıca tiare çiçeği ile birlikte  kullanıldığında sinir sistemi üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır.
Bebek Bakımı
Nazik ve hassas cilde uyumlu yapısı ile bebekler için yumuşak bir bakım sağlar.  Hassas bölgelerin temizlenmesinde ve arındırılmasında kullanılabilir.  Banyodan sonra masaj yaparak kullanılabilir.
Saç Bakımı
Donuk ve cansız saçlara bakım yaparak parlak  ve hacimli saçlar elde etmenize yardımcı olur.  Yıpranmış saçlarınızın tedavisinde maksimum sonuç elde etmek için; bir kapak avokado yağını saçlarınıza uygulayarak minimum 30dakika bekletip durulayınız. Deniz suyu, güneş ve iklim şartlarından etkilenen saçlarınızın günlük bakımı için uygundur.