ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Scrub ve Peeling Ürünleri

Body Scrub

Günümüzde cilt korunması ve cilt sağlığı için etkili bir şekilde kullanılabilecek pek çok farklı özel yöntem bulunur ve bu yöntemler arasında kalıcı olanlar diğerlerine nazaran daha iz bırakmaktadır. Özellikle söz konusu olan vücut olduğundan, vücudun korunmaya muhtaç olduğu unutulmamalıdır. Son dönemde başta kadınlar olmak üzere pek çok kimse tarafından yüksek düzeyde ilgi gören body scrub ne işe yarar?

Cildin vücut ve beden bölümü diğer bölgelere göre daha yüksek düzeyde hassasiyet içeriğinden, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmek adına beden bakımına daha yüksek düzeyde önem verilmelidir. Bu kapsamda face and body scrub yöntemi son dönemde en çok tercih edilen vücut bakımı yöntemleri arasında dikkat çekmektedir.

Pek çok farklı bölgeye farklı yöntemler ile uygulanabilen body scrub yapımı, cildin ölü derilerden arındırılması ve gerekli düzeyde nemlendirmenin cilt üzerinde konforlu bir şekilde oluşmasını sağlar. Bu noktada body scrub nasıl yapılır yöntemini diğer uygulamalardan ayıran temel özellik, aynı anda hem nemlendirme hem de cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlıyor olmasıdır.

Her ne kadar yeni bir uygulama gibi görünüyor olsa da body scrub, uzun süredir özellikle önemli mankenler tarafından en çok tercih edilen vücut bakım yöntemleri arasında yer almıştır. Bu bağlamda günümüzde kozmetik sektörünün de vazgeçilmez unsuru haline dönüşen yöntem üzerine içeriği özel olarak üretilmiş scrub krem çeşitlerine sahip olarak ev ortamında konforla bedenin pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüme kavuşması sağlanabilmektedir.

Body Scrub Nedir?

Tüm vücudun yenilenmesi ve pürüzsüz bir mahiyet kazanması maksadıyla özel içeriğe sahip besleyici ve onarıcı etkili kremler aracılığıyla rutin halinde yapılması gereken vücut bakımı tekniği anlamına gelen body scrub, günümüzde en çok tercih edilen vücut bakım yöntemleri arasında yerini almıştır. Özellikle kadınlar tarafından yoğun ilgi gören yöntemin rutin haline dönüştürülmesi ile elde edilen sonuçlar ise neredeyse mucizevi bir niteliğe sahiptir.

Body scrub nasıl kullanılır diye merak edenler için, en genel anlamıyla vücut üzerinde ölü derilerin temizlenmesini sağlayarak cilde ihtiyaç duyduğu nemi kazandırmaya yönelik bir uygulama olsa da sağladığı avantajlar bu durumun çok daha ötesindedir. Özellikle yaşlanmaya bağlı cilt sağlığı sorunlarının giderilmesi, pürüzsüz ve genç bir cilt görünümü sahibi olunması ve bazı cilt yapısından kaynaklanan cilt sağlığı sorunlarına karşı çözüm üretiyor olması bakımından geniş yelpazede kullanım alanına sahiptir. 

Bir çeşit peling etkisine sahip uygulamanın bakım kremleri aracılığıyla gerçekleştirilmesi son derece kolaydır. Scrub peeling olarak bilinen bu yöntemi düzenli aralıklara cilt yüzeyine uygulayarak, temiz, bakımlı ve pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmek mümkün olmakla birlikte aynı zamanda yüksek düzeyde hassasiyete sahip olan cildin en etkili şekilde korunmasını da mümkündür.

Son olarak Türkçe anlamını merak edenler için bu yöntemin genel hatlarıyla vücut bakımı anlamına geliyor olmakla birlikte özel olarak “Vücut Peelingi” olarak adlandırıldığı da belirtilmelidir. Dolayısıyla bu ürünün kullanımı halinde, uygulamanın vücut üzerinde gerçekleştirdiği işlev normal şartlarda yüz bölgesine yapılması suretiyle bilinen etkileyici Peeling yönteminin tüm vücuda uygulanabilmesi mümkün olmaktadır.

Pürüzsüz, ışıltılı, efektif, sağlıklı ve genç bir cilt görünümü elde etmeye yaran vücut peelingi yapımı oldukça kolaydır. Bu ürün ne işe yarıyor sorusu da hemen herkes tarafından uygulamanın sağladığı olanaklar dahilinde merak ediliyor olmakla birlikte cilt bakımı konusunda yoğun ilgi gören bu tekniğin ev ortamında rahatlıkla uygulanabilmesi son derece kolaydır.  

Vücut Peelingi Ne İşe Yarar?

Belirtilmiş olduğu gibi en iyi vücut peelingi aracılığıyla yapılan uygulama, pürüzsüz, sağlıklı, dinamik ve genç bir cilt görünümü sağlamaktadır ve uygulamanın bu etkisi scrub kullananlar tarafından onaylanmıştır. Uzun süredir özellikle kadınların cilt sağlığını koruma ve pürüzsüz bir cilt görünüm elde etmek amacıyla kullandığı bu yöntem, adeta günümüzde tekrardan keşfedilmiştir. Vücut peelingi nasıl kullanılıyor diye merak ediyorsanız detaylı bilgi için ürün açıklamalarını okuyabilirsiniz.

Bu ürün ile yapılacak düzeli ve rutin uygulamaların vücut üzerinde gerçekleştirdiği etki genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

 • Cildin alt katmanlarına yönelik gösterdiği etki ile bu noktada biriken ölü hücreleri temizler
 • Cildin nefes almasını sağlayarak, derinlemesine temizlik hissi verir.
 • Cildin nem dengesini koruyarak, nemli bir cildin oluşmasını sağlar.
 • Pürüzsüz, ışıltılı ve dinamik bir cilt görünümü elde edilmesine olanak tanır.
 • Tüm vücudun yenilenmesini sağlayarak adeta yeniden doğuş hissi verir.
 • Cilt üzerinde oluşan lekelerden siyah noktalara, sivilcelerde pul pul belirlen deri kalıntılarına kadar pek çok konuda kesin ve kalıcı çözümler üretir.

Vücut peelingi evde, sahip olduğu tamamen doğal içeriği ile cildin en alt katmanlarına kadar nüfuz eder etkili bir cilt temizliği ve bakımını derinlemesine sağlamaktadır. Düzenli ve rutin olarak uygulanması halinde ise uzun vadede kalıcı ve kesin çözümler üretir.

Body Scrub Yapımı

Body Scrub yapımı konusunda kullanılabilecek yöntemlerin tamamının doğal bir içeriğe sahip olunmasına dikkat edilmelidir. Bu noktada Scrub Krem tercih etmek tamamen doğal içeriğe sahip nemlendirme özelliği ile cildin yüksek düzeyde korunmasını sağladığı gibi buna ek olarak etkili bir temizlik ve bakımın da yapılmasına olanak tanır.

Scrub Krem bu kapsamda cildin ölü hücrelerden arındırılarak, pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm kazanmasına doğrudan etki ettiği gibi dış faktörlerden kaynaklanan ve cildin zarar görmesine sebep olan olumsuzluklarına giderilmesine yüksek düzeyde katkı sağlar. Aynı zamanda selülit, kıl dönmesi, batık ve çatlak gibi cilt sağlığı sorunlarının giderilmesi konusunda da gösterdiği önemli etki ile cilt sağlığının daimi olarak korunmasını yardımcı olur.

Body Scrub Nasıl Uygulanır?

Herkes tarafından merak edilen bir diğer konu da cilt sağlığı ve bakımı konusunda benzersiz bir etkisi bulunan Vücuda peeling nasıl yapılır? sorusudur. Bu kapsamda uygulama bakımından da önemli ölçüde kolaylık sağlayan tekniği bu ürün aracılığıyla uygulanması gerektiğinin de altı çizilmelidir.

Uygulamanın bu denli etkili sonuçlar vermesi ve günümüzde bu denli yaygın olarak kullanılıyor olmasına sebep olan durum tamamen doğal içerikler ile gerçekleştiriliyor olmasından dolayıdır ve bu bağlamda doğal olmayan ürünlerin kullanımı halinde peeling etkili sonuçlar vermeyecektir.

Body Scrub uygulaması şu şekilde yapılmaktadır:

 • Öncelikli olarak uygulamanın yapılacağı bölgenin sıcak suyla etkili şekilde temizlenmesi gerekir.
 • Yapılacak bölgeye uygun olacak şekilde bir miktar Scrub Krem alınır.
 • Masaj uygulamalarında olduğu gibi vücut çevresine küçük dokunuşlar ile krem yedirilir.
 • İşlem esnasında kremin vücut tarafından emildiğinden emin olunması gerekir.
 • İşlemin tamamlanması ile birlikte kremin uygulandığı bölge bol su ile temizlenir.

Son derece kolay olan bu uygulama ile gündelik olarak vücut başta olmak üzere pek çok cilt bölgesinin sağlıklı bir şekilde korunabilmesi sağlanmaktadır.

Body Scrub Yapımı Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vücut peelingi aracılığıyla yapılan uygulama kapsamında etkili sonuçlar elde edebilmek adına özen gösterilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır ve bu durumlar son derece kritik öneme sahiptir. Uygulama temel olarak ürünün içeriğinde bulunan doğal etkenler ve uygulama biçimi açısından fark yaratıyor olduğundan olumlu sonuçların alınabilmesi adına sürece yeterli özenin gösterilmesi gerekir.

Bu bağlamda Body Scrub yapımı konusunda dikkat edilmesi gerekenler:

 • Uygulamaya başlamadan önce kremin sürüleceği alanın en etkili şekilde temizlenmiş olması
 • Uygulama esnasında yapılan masajlar kapsamında kremin vücuda çok iyi şekilde yedirildiğinden ve cildin yeterli düzeyde kremi emdiğinden emin olunması
 • Uygulama sonrası etkili bir temizleme ve durulama.
 • Kullanılan kremin miktarının yüksek düzeyde olmayacak şekilde belirtilen ölçülerde olması
 • Haftada bir kez kremler aracılığıyla uygulamanın yapılması

Şeklinde olmakla birlikte olumlu sonuçların alınabilmesi adına bu odak noktalarına dikkat edilmesi önemle tavsiye edilir.

Body Scrub Yapmanın Sağladığı Avantajları

Belirtilmiş olduğu gibi bu ürün aracılığıyla yapılan uygulamanın düzenli olarak gerçekleştirilmesi ve rutin haline dönüşmesiyle birlikte vücut bakımı ve temizliği konusunda benzersiz sonuçların alınması son derece olasıdır. Bunu dışında pek çok farklı avantaj sağlayan uygulama ile pürüzsüz ve genç bir cilt görünüm elde etmek, klasik yöntemlerin aksine odlukça kolaydır.

Bu peelingi yapmanın sağladığı avantajlar genel hatlarıyla şu şekilde ifade edilebilir:

 • Ölü derilerden arındırılmış cilt, hızla kendini yenileyerek parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazanır.
 • Kıl dönmesi, siyah nokta, leke, batık, sivilce, akne, ayak mantarı gibi sorunların tamamen ortadan kalkması sağlanır.
 • Vücudun nem dengesi korunarak, cildin alt katmanlarının nefes alması mümkün olur.
 • Selülit oluşumunu engeller ve var olan selülit sorunlarına karşı çözüm üretilir.
 • Etkili bir cilt bakımı sağlandığı gibi cildin en yüksek düzeyde korunması ve temizlenmesi de sağlanır.

Ürünü kullananlar tarafından onaylanan bu etkiler, kullanımında ilk günden itibaren gözlemlenebilecek doğal etkilerdir.

Body Scrub Çeşitleri

Ürünün isminden de anlaşılacağı gibi vücudun pek çok farklı bölümüne uygulanmaya müsait bir uygulama olmasının yanı sıra kremler aracılığıyla bu uygulamanın gerçekleştirilmesi halinde vücudun pek çok farklı bölümünde önemli etkilerin kazanım olarak elde edilmesi mümkündür.

Üç farklı bölgeye uygulanabilen Body Scrub çeşitleri şu şekildedir:

 • Yüz Scrubları
 • Ayak Scrubları
 • Vücut Scrubları

Özellikle uzun süreli ayakta kalan kimselerde gözlemlenen ayak mantarı ve topuk çatlağı gibi ayak sağlığı sorunlarının giderilmesi adına benzersiz bir etki gösterir ve kısa sürede etkili bir ölü hücre arındırması sağlar. Aynı zamanda ayağın yumuşak ve pürüzsüz bir yapıya sahip olmasına da katkı sağlayan uygulama ile, ayak sağlığının en etkili şekilde korunması mümkün olacaktır.

Aynı zamanda yüz üzerinde de önemli etkiler gösterebilen bu ürün, bu bölgeye uygulanması halinde yüksek düzeyde özen gösterilmelidir. Canlı, parlak ve sağlıklı bir yüz görünüm elde etmek adına Peeling etkisi yaratan uygulamanın yüz ve bölgesinde yapılması halinde özel kremler kullanılması tavsiye edilir. Bu noktada gerekli olan talimatlara uyarak kremlerin kullanım amaçları dışında kullanılmamasına özen gösterilmelidir.

Scrub Krem

Peeling yönteminden en yüksek düzeyde fayda elde edebilmek adına özel içerikler ile dizayn edilmiş kremlere yönelim gösterilmelidir. Aksi durumda daha önce de belirtilmiş olduğu gibi uygulamanın işlevini yerine getirme konusunda en temel öneme sahip olan doğallık faktörü ortadan kalkacağından etkili sonuçların alınması mümkün olmaz.

Bu kapsamda doğal içerikler ile oluşturulmuş Japon etkili Cherry Blossom and Lotus Escape Relaxing Body Scrub veya Akdeniz’e özgü içeriği ve deniz tuzu ile fark yaratan Thalgo Sweet and Savoury Body Scrub kremlerini tercih edebilirsiniz.

Bunlara ek olarak içeriğinde Hindistan cevizi kabuğu, bora bora deniz kumu ve deniz tuzu ile vücut üzerinde ölü derinlerin arınması konusunda benzersiz bir etki yaratacak olan Thalgo Exotic Island Body Scrub kreminin Monoi Çiçeği etkisinde oluşan hoş koku eşliğinde, doğal ve ferahlatıcı etkisinden faydalanabilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. KVKK ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.