Tükendi
Anında etkili bir lifting deneyimi için
 
 
Yoğun ve derhal etki gösteren lifting ve anti aging formülü sayesinde çizgi görünümünü yumuşatıcı ve toparlayıcı etkili yüz bakım kremi
 

400339
₺5.278,00 KDV Dahil

Nemlendirici Ürünler

 

 

Nemlendirici

Yüz ve vücut bakımına önem veren kişiler, nemlendirici krem önerileri arasından seçim yapar. Cildi korumak ve nemlendirmek amacıyla kullanılan kozmetik preparatlar, nemlendirici şeklinde isimlendirilir. Yumuşatıcı da denilen parçalar, sağlıklı cilt yapısının sürdürülmesine yardımcı olur. Cildin ihtiyaç duyduğu neme kavuşmasını sağlayan ürünler, hem kadınların hem de erkeklerin beğenisini kazanır. Hangi yaşta olursanız olun faydasını göreceğiniz parçalar, cildinizin güzelleşmesine katkıda bulunur. Bir yandan cildinizi koruyan parçalar diğer yandan cildin ihtiyaçlarını giderir. Cilt ile direkt temas halinde olduğundan ürünlerin içeriğini dikkate almanız gerekir. İnsan sağlığına zararlı etkisi bulunan ya da alerjen özelliği içeren maddeler, ürünlerin büyük çoğunluğunda tercih edilmez. Bu sayede nemlendirici alerjisi gibi sorunların oluşma riski minimuma indirgenir. Tüm cilt tiplerine uygun seçeneklerin sunulması, ürünlerin çok sayıda kullanıcıya ulaşmasını sağlar. Nemlendirme etkisinin yanı sıra yaşlanmayı geciktiren ve cildi besleyen parçalar, cilt bakım sektörüne damgasını vurur. Cildi desteklerken doğal yapısını bozmayan ürünler, bakım rutinlerinin vazgeçilmezi haline gelir. Güvenilir formülleri sayesinde gönül rahatlığıyla kullanılabilen parçalar, dermatolojik testlerden geçtikten sonra satışa sunulur.

Nemlendiricilerin Faydaları

Pek çok kişinin cilt bakım rutininde yer alan nemlendirici krem, kullanıcılara sunduğu avantajlar ile ön plana çıkar. Cilde yararlı özellikleri sayesinde oldukça beğenilen ürünler, bütün cilt tiplerinde kullanılabilir. Parlak, pürüzsüz ve canlı bir görünümü cildinizle buluşturan parçalar; daha genç gözükmenizi sağlar. Özellikle kuru ciltler için kurtarıcı görevi üstlenen ürünler, yağlı ve karma ciltlerde de yağ dengesinin korunmasında etkilidir. Cilt yenilenmesini hızlandıran parçalar, erken yaşlanma gibi istenmeyen problemlerin önüne geçer. Nem ihtiyacını karşılayan ciltler daha geç kırıştığından takviye ürünler ile cildinizi nemlendirmeniz tavsiye edilir. Gergin cilt yapısını değiştirerek esneklik katan nemlendirici yüz kremi modelleri, uzun yıllar genç ve dinç gözükmenizi mümkün kılar. Dış etkenler nedeniyle ciltte meydana gelebilen çatlak ve lekeler, ürünlerin yardımıyla kısa sürede iyileşir. Cilt hasarlarını büyük ölçüde engelleyen parçalar, cilt yüzeyinde koruyucu bir kalkan oluşturur. Böylece güneş, rüzgâr ve diğer dış etkenler; cildinize zarar veremez. Cilt için çok sayıda fayda sağlayan ürünler, kullanıcıların nem eksikliği dolayısıyla ortaya çıkan sağlık problemlerine çözüm getirir.

Nemlendirici Kullanımı

Nemlendirici yüz kremi kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Ürünlerden yeterince verim almanız için kullanım ipuçlarını bilmeniz önemlidir. Öncelikle cilt tipinizi tespit etmelisiniz. Cildinizin kuru, yağlı, karma ve hassas gibi sınıflandırmalardan hangisine uyduğunu bularak doğru krem seçimini yapma şansını yakalarsınız. Kremlerin uygulanacağı cildin temiz olması, en önemli hususlar arasındadır. Ciltteki makyaj ve kirler uzaklaştırıldıktan sonra ürünlerin uygulanması, olumlu sonuçlar almanızı kolaylaştırır. Duş sonrası gözeneklerin açılması sebebiyle krem uygulaması için oldukça ideal bir zamandır. Ürünlerin boyundan yüze doğru masaj yapılarak sürülmesi önerilir. İnce bir tabaka halinde uygulayarak cildinizin hava almasını engellememeniz gerekir. Nemlendirici bakım kremi etkilerini çabucak görebilmek için kolay emilen, hafif yapılı ve doğal içeriğe sahip seçeneklere yönelmelisiniz. Cildin nem kadar ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller, ürünlerin içeriğinde mutlaka yer almalıdır. Derinlemesine nemlendirme ve besleme yapan parçalar, cildinizin sağlıklı görünmesine olanak tanır. Yaşlanma, yağlanma, çatlak, kuruluk ve sivilce gibi çeşitli cilt problemleri; ürünler sayesinde kısa sürede çözüme kavuşur.

Cilt Tipine Göre Nemlendirici Seçimi

Gün boyu nem kaybı yaşayan cilde canlılığını geri kazandıran nemlendirici krem seçimi sırasında özenli davranmanız gerekir. Yanlış seçim halinde cildinizde istenmeyen etkiler yaratabilecek parçaların detaylı inceleme sonrasında kullanılması önerilir. Bunun için de cildinizi yeterince tanımalısınız. Farklı içeriklerin tercih edildiği çok sayıda ürün, cilt tipinize uygun modeli kolayca bulabilmenizi sağlar. Yağlı cilde sahipseniz ciltteki yağ dengesini koruyacak seçeneklerden faydalanmanız tavsiye edilir. Kuru ciltler ise yoğun özlü nemlendiricilere şans vermelidir. Nem eksikliği nedeniyle oluşan ve soyulmuş pul pul görünen cildi besleyen yoğun özlü ürünler, kuru ciltler için oldukça uygundur. Hassas yapıda ciltler, güneş ve diğer dış etkenlere karşı koruma sağlayan modelleri güvenle kullanabilir. Lekeli ya da leke oluşumuna yatkın yapıdaki hassas ciltler, ürünler sayesinde dış etkenlerden uzak tutularak sağlıklı görünüme getirilir. Olgun cilde sahip kişilere yönelik üretilen yaşlanma karşıtı nemlendiriciler, kırışıklık bakımında sıklıkla tercih edilir. Cilde elastikiyet katarak gençleşme sağlayan ürünler, aynı anda hem mevcut kırışıklıkları azaltır hem de oluşabilecek kırışıklıkları önler. Farklı cilt tiplerine göre seçenekleri sunulduğu nemlendirici krem önerileri, kullanıcıların ihtiyaçlarını tam anlamıyla gidermesini kolaylaştırır.

Nemlendirici İçerikleri

Cildi yumuşatan ve nemlendiren ürünler, içerik açısından birbirinden ayrılır. Farklı maddelerin baskın olduğu parçalar, kullanıcıları farklı avantajlar ile buluşturur. Gliserin, hyalüronik asit, karite yağı, sodyum hyalüronat, E vitamini ve daha pek çok farklı etken; ürünlerin içeriğinde karşınıza çıkar. Her biri cilt için inanılmaz faydalar sağlayan etkenler, nemlendirici çeşitleri arasında ihtiyacınızı karşılayacak modeli bulmanızı mümkün kılar. Ligne St. Barth avokado yağı, özgün içeriği ile dikkat çeken ürünler arasına girer. Besleyici ve nemlendirici özelliğe sahip ürün, avokado yağı içerir. Tüm cilt tiplerine uygun yapıdaki model; yüz, vücut ve saç için kullanılabilir. Cilt yenilenmesini tetikleyen parça, rahatlatıcı etkisiyle öne çıkar. Hassasiyet ve kızarıklığı azaltıcı yönüyle dikkat çeken krem; sağlığınızı her daim ön planda tutar. Sağlıklı ve doğal olmasına dikkat edilen ürün içerikleri, cildinizin güzelleşmesine önemli katkılarda bulunur. Zengin ve etkili formüllerin göze çarptığı modeller, kullanıcıların nemsizlik sorununa doğrudan çözüm getirir.

Nemlendirici Formları

Farklı uygulama yöntemlerine sahip nemlendirici ampul, jel, krem, losyon ve maske formunda üretilir. Çok sayıda kullanıcın tercih ettiği ürünler, pratik uygulama seçenekleri ile fark yaratır. Kullanımı size en uygun olan nemlendirici formunu tespit ederek modellerden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Thalgo Absolute Hydra yoğun nemlendirici serum, ampul formunda kullanıcılara sunulur. 7 günlük bakım için yeterli ampulün bulunduğu ürün, kısa sürede etkisini gösterir. Deri tarafından kolayca emilen parça, cildi dolgunlaştırarak 24 saatlik bakım sağlar. Her damlasında kalitesini belli eden ürün, eşsiz nemlendirici gücü ile göze çarpar. Anında daha canlı ve genç görünen bir cilde sahip olmanızı sağlayan model, pürüzsüzleştirici özellik taşır. Tüm cilt tipleri tarafından kullanılabilen ürün, ampul formu sayesinde kolayca uygulanır. Kullanıcıların avantajı göz önünde bulundurularak çeşitlendirilen parçalar, kuruyan cildinizin ışıltısını geri kazanmasına yardımcı olur.

Nemlendirici Önerileri

Cildin nem ihtiyacını gideren nemlendirici krem eczane ve farklı satış noktalarında karşınıza çıkar. Cilt tipi uygunluğu ve kullanım şekline göre seçilen ürünler, sahip olduğu özellikler ile dikkat çeker. Cildi pek çok yönden besleyen ve yenileyen parçalar, kadın ve erkeklerin cilt bakım rutinlerinde değişmez bir yer edinir. Thalgo  Hydra-Marine 24H nemlendirici jel, kullanıcıların beğendiği ürünlerden biridir. Her cilt tipine uygun model, farklı etki şekillerine sahiptir. Normal ve karma ciltli kişilerde hafif ve fresh yapısı sayesinde anında etki eder. Karma ve yağlı ciltlerde ise yağdan dolayı oluşan parlamayı engeller. İçeriğindeki okyanus suyu, ürünün besleyici özelliğini ortaya çıkarır. Bitkisel formülü sayesinde cildin doğal yapısını koruyan model, cilde taze ve sağlıklı bir görünüm sunar. Ciltte yeni su kanalları oluşturan ürün, nemin her yere eşit dağılmasını sağlar. Kullanıcı istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak çeşitlendirilen nemlendirici cilt kremi, pek çok kişi tarafından önerilir. Her cilt yapısına yönelik oluşturulan geniş ürün yelpazesi, parçaların dünyanın her yerinde yaygın biçimde kullanılmasına olanak tanır. Cilt sağlığına dikkat edilerek geliştiren formüller, olumlu etkileri sayesinde pek çok kişinin bakım rutinine dahi olur.

Nemlendirici Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Faydaları saymakla bitmeyen nemlendirici bakım kremi, özelliklerine bakılarak tercih edilmelidir. Ürün seçimi sırasında önemli noktalara dikkat etmeniz halinde size uygun parçayı bulma ihtimaliniz artar. İlk olarak cilt sorununuzu belirlemeniz gerekir. Yaşlanma karşıtı bir etki istiyorsanız peptid ve retinol içerikli ürünlere yönelmeniz önerilirken cilt hasarlarını yok etmek için hücre yenilenmesini hızlandıran modeller seçmeniz beklenir. Bunun haricinde yaşa göre ürün tercihi yapmanız, cilt problemlerinin doğrudan giderilmesine katkıda bulunur. Örneğin olgun cilde sahip kişiler cilt yenileyici ürünlerden güvenle faydalanabilir. Kullanacağınız ürünün çok fonksiyonlu olması, birden çok cilt sorununun aynı anda çözüme kavuşmasını sağlar. Bu açıdan nemlendirici, besleyici, koruyucu ve yaşlanma geciktirici ürün seçenekleri oldukça sevilir. Önemli bir diğer konu, ürünlerin güneşe karşı koruyucu özelliği olup olmadığıdır. Güneşin zararlı ışınlarından cildi koruyan nemlendiriciler, yeni cilt sorunlarını henüz oluşmadan önler. Böylece cildinizin sağlıklı yapısı sürdürülür. Önemli kriterlere bakılarak doğru ürün seçimini hızlıca yapmanız mümkündür.

Nemlendirici & Krem

Hem kadınlar hem de erkekler hangi yaşta olursalar olsunlar cilt bakımı yaparken mutlaka nemlendirici krem kullanırlar. Farklı sebeplere bağlı olarak cilt üzerinde meydana gelen kuruluklara çözüm niteliğinde olan bu ürünlerin içeriğinde değişik maddelere yer verilir. Krem, serum ya da tüp şeklinde dizayn edilmiş olan seçenekler arasında her cilt tipine uygun ürünler mevcuttur. Bu sayede herkes kendi yaş grubuna ve cilt tipine göre aradığı ürünü kısa süre içerisinde kolayca bulabilirler. Ürünler dönemsel olarak değil genellikle dört mevsim kullanılır. Ancak özellikle yaz döneminde ciltte daha fazla sorunlar oluştuğu için bu ürünlere daha çok ihtiyaç duyulur. Cilt nemlendirici ürünler; kullanım şekillerine, içeriğinde yer verilmiş olan maddelere ve cilt tiplerine göre değişik sınıflara ayrılır. Bu sebeple erkek ya da kadın, yaşlı ya da genç fark etmeksizin cildi kuruyan herkes ürünlerden kullanabilir. Ancak cildiniz için en doğru olan seçeneği bulmak adına detaylı araştırmalar yapmanız gerekir. Aksi takdirde olumsuz reaksiyonlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Nemlendirici & Krem Ne İşe Yarar?

Nemlendiriciler, hem su hem de yağ bazlı içerikleri sayesinde ciltteki hücrelerin yenilenmesi noktasında büyük oranda etkili olur. Ürünler cilt yüzeyi üstünde, ince bir şekilde film tabaka oluşturur. Bu tabaka suyun buharlaşmasını engeller. Aynı zamanda cilt içinde su tutucu bir alan oluşturur. Bu sayede ideal nem seviyesine ulaşır. Böylece daha sağlıklı ve bakımlı bir görünüme sahip olma şansı elde edebilirsiniz. Ürünler bakım alanında olduğu gibi zaman zaman bazı sorunların tedavi edilmesinde de kullanılır. Özellikle kuru dergilerin tedavi edilmesinde sık sık ihtiyaç duyulur. Bununla beraber bazı deri sorunlarında da nemlendirici yüz kremi gibi ürünler tercih edilir. Nem sorunu aslında her cilt tipinde farklı dönemlerde meydana gelebilecek bir sorundur. Fakat bu sorun geçicidir. Sorunun geçme süresi ise kişilerin ten dokusuna göre farklılık gösterir. Ürün kategorisinde yüz bakım kremi çeşitleri de her dönem rağbet görmeyi başarır. Seçenekleri incelediğiniz zaman karşınıza dolgunlaştırıcı, onarıcı, ekstra yoğun ya da matlaştırıcı gibi farklı etkileri olan ürünler çıkar.

Neden Nemlendirici & Krem Kullanılmalı?

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için rutin bir bakım tablonuz olması gerekir. Nemlendirici krem kullananlar tarafından yapılan öneriler ve detaylı araştırmalar sonucunda cildiniz için uygun ürünü kolayca bulabilirsiniz. Ürünlerin neden kullanıldığına dair sorulan sorulara ise 5 ana maddede yanıt vermek mümkündür. Bu maddeler kısaca şu şekilde sıralanabilir;

  • Neme doymuş olan cildin yüzeyindeki problemler kendiliğinden ortada kalkar. Cildin hem yumuşak hem de pürüzsüz bir görünüme sahip olması adına neme doyması gerekir.
  • Özellikle cildi kuru olan insanlarda cilt dökülmeleri ya da pullanmaları gibi sorunlar baş gösterir. Kuruluğa karşı oluşan hassasiyetler de bu sayede ortadan kalkar.
  • Karma cilt ve yağlı cilt tiplerindeki kişilerin kullandıkları nemlendirici krem çeşitleri, sebum dengesinin sağlanmasında etkili olur.
  • Yeterli neme sahip olan ciltler daha genç ve zinde görünür. Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan belirtilerin de geciktirildiği bilinir.
  • Cildin, mevsimsel etkilere karşı korunmasını sağlar. Ürünleri düzenli olarak kullanan kişilerin cildi ekstra bebeksi bir görünümde olur.

Farklı İçerikleriyle Ön Plana Çıkan Nemlendirici & Krem Çeşitleri

En iyi nemlendirici krem çeşidini bulmak adına ürün seçeneklerini detaylı bir şekilde incelemeniz gerekir. Thalgo Hyaluronic Cream - dolgunlaştırıcı ve elastikiyet kazandırıcı Anti-Aging bakım krem çeşidi, cilt üzerindeki etkileriyle beğeni kazanmayı başarır. Dolgunlaştırıcı yapısı sayesinde cilde hem esneklik hem de volüm kazandırır. Bununla birlikte cilt üzerinde meydana gelmiş olan kırışıklarda ve ince çizgilere etkili olur. Hyaluronic asit, cilde dolgun bir görünüm kazandırarak pürüzsüz bir hale getirir. Ürün, bütün cilt tiplerinde kullanım için uygundur. Perfect Matte Fluid matlaştırıcı nemlendirici etkili krem çeşidi, cildin ürettiği sebumu dengeler. Ürün içeriğinde yer alan ana etken maddesi; 2 bin yıllık su yosunu Fucus Spiralis, aynı zamanda yüksek ölçüde çinko içerir. Üstelik matlaştırıcı etkisi sayesinde, cilt üzerindeki etkilerini kısa süre içerisinde gösterir. Özellikle karma ve yağlı cilt tiplerine sahip olan kişiler için aşırı yağlanma büyük bir sorundur. Bu krem, enzimleri de kontrol altına alarak sorunu ortadan kaldırır.

Yağlı ve Karma Cilt Tiplerindeki İnsanlar Nasıl Ürün Kullanmalı?

Yağlı ve karma cilt nemlendiricileri geniş ürün yelpazesiyle ön plana çıkar. Cildiniz için en verimli bakım rutinini oluşturmak adına birkaç deneme yanılma yöntemi yaşamanız olası bir ihtimaldir. Karma cilt tipindeki kişilerin genel olarak T bölgesi adı verilen; burun, alın ve çene kısmında yağlanmalar meydana gelir. Ayrıca genel olarak çene ve burun kısmı ölü deriler sebebiyle, daha solgun görünür. Ayrıca yanak ve göz çevresi bölümü de kuru bir yapıda olur. Cildinize bakım yapmak için sabun içermeyen nemlendirici ürünleri tercih edebilirsiniz. Matlaştırıcı etkiye sahip olan ürünler de karma cilt tiplerindeki insanların kullanımı için idealdir. Aynı zamanda yatıştırıcı içerikleri olan ürünler de cildinize iyi gelir. Genel olarak jel ve krem şeklinde dizayn edilen bu ürünler, cildinizi de besler. Ferahlatıcı etkiler sayesinde cildiniz yağlanmadan nemlenmiş olur. Cilt bakımınız için belirlediğiniz rutini periyodik şekilde uygulamanız gerekir. Böylece etkisini daha net bir şekilde görmeniz mümkün olur.

Kuru Cilt Tipine Sahip Olan İnsanların Nemlendirici ve Krem Kullanımı

Kuru ciltler için nemlendirici seçim büyük önem arz eder. Kremlerin yanı sıra cildinizin uygun nem oranına kavuşması için maske de yapabilirsiniz. Nem maskesi çeşitleri, özellikle kuru cilt tipine sahip olan kişiler tarafından yoğun ilgi görür. Fakat, ürünlerin cilde nem eklediğiyle ilgili bazı yanılgılar vardır. Ürünler, cilde nem eklemez. Sadece vücudun mevcut olan nemi kaybederken, daha nemli bir yapıya sahip olmasına yardımcı olur. Kuru cilt bakımı nasıl olmalı sorusu ise her zaman pek çok kişi tarafından merak edilir. Kuru cilt tiplerindeki insanların, bakım yaparken daha hassas davranmaları gerekir. Sık duş almak, vücudun nemlenmesi üzerinde etkili olur. Fakat duş sırasında cildinizde ki yağlar ortaya çıkarak, tekrardan kuruma sorunun oluşmasına neden olabilir. Bu sebeple takviye bir ürün kullanmanızda fayda vardır. Cildi kuru olan kişilerin glikolik asit ve salisilik maddelerini içeren ürünlerden uzak durulması tavsiye edilir. Bakımlarınızı düzenli bir şekilde yaptığınız zaman verimli sonuçlar elde etmeniz mümkündür.

Nemlendirici ve Krem Kullanımı Nasıl Olmalı?

Nemlendirici nasıl kullanılır sorusu cilt bakımı için rutin oluşturmak isteyen pek çok insan tarafından merak edilir. Krem ve diğer bakım ürünlerini kullanırken bazı noktalara dikkat edilmesinde fayda vardır. Düzenli kullanımın yanı sıra doğru kullanım da büyük önem arz eder. Aksi takdirde uygulamalardan verimli sonuç elde edemezsiniz. Nemlendirici nasıl sürülür sorusuna verilecek en net yanıt yüzün orta bölümünden başlamamak şeklinde olur. Çünkü bu sürüş tarzı gözenekleri tıkayabilir. Ayrıca ince tabaka halinde uygulamanız tavsiye edilir. Her duş sonrasında mutlaka nemlendirme rutini yapmalısınız. Ayrıca ürünleri yüz dahil olmak üzere boyun gibi bölgelere de uygulayabilirsiniz.

Nemlendirici Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Nemlendirici alırken dikkat edilmesi gerekenler, cilt sağlığınız için de önem arz eder. Öncelikle cildinizi doğru tanımanız gerekir. Çünkü yağlı cilt tipinde, karma cilt tipinde ve kuru cilt tipinde farklı ürünler kullanılır. Bu nedenle seçim yaparken önceliğiniz cilt tipiniz olmalıdır. Ardından ürünlerin en etkin işlevine bakmanız tavsiye edilir. Yüzünüzdeki sorunları doğru analiz ederek sorunlu bölgelere çözüm olacak ürünler tercih edebilirsiniz. Retinol (A vitamini), Alfa tokoferol (E vitamini) ve Askorbik asit (C vitamini) içeren ürünlerin cilt üzerinde olumlu etkileri olduğu bilinir. Ayrıca sağlıklı beslenme ve düzenli uyku da en önemli bakım rutinleri arasında yer alır. Düzensiz yaşamda ürün kullanımın etkileri daha az olur.

Nemlendirici & Krem Önerileri

Cilt tipinize uygun çok sayıda nemlendirici krem önerileri yapılabilir. Nutri Soothing Rich Cream besleyici yatıştırıcı yoğun nemlendirici krem, ciltteki lipit eksikliklerini dengelemeyi başarır. Sabah ve akşam düzenli olarak kullandığınız zaman olumlu yöndeki etkilerini görebilirsiniz. MCeutic Normaliser Cream serum, nemlendirme etkisinin yanı sıra cilt üzerindeki lekelerin giderilmesi konusunda da işe yarar. İçeriğinde yer verilmiş olan salisik asit, tıkanmış gözenekleri açılmasında etkili olur. Yüzle beraber boyun bölgesine de uygulayabilirsiniz. Prodige Des Oceans hücre yenileyici akıllı krem, özel besin takviyeli bir yapıya sahiptir. İçeriğindeki kahverengi yosun özleri hücrelerin yenilenmesini sağlar. Kür halinde kullanılması tavsiye edilir. Genç kesimin yıl içinde bir kere, orta yaş kesiminin ise yıl içinde iki ya da üç kere kullanılması önerilir. Nemlendirici krem çeşitlerini belirtilen püf noktalar doğrultusunda kullanmanız dahilinde kısa süre içerisinde olumlu etkiler görebilirsiniz.

Arkadaşını Davet Et


cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. KVKK ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.