19090 50 (TURQUOISE)
₺195,00 KDV Dahil

Makyaj Ürünleri

Makyaj

Kadınlar için kusursuz bir görünüm elde etmek adına en vazgeçilmez araçlar şüphesiz makyaj malzemelerdir. Çoğu zaman sade makyaj modelleri ile geçiştirilen gündelik yaşantıda en efektif ve ışıltılı görünümü elde edebilmek adına pek çok farklı cilt bölgesine özel olarak geliştirilmiş makyaj malzemesi bulunmaktadır.

Makyaj malzemeleri seti ya da tekli ürünler arasında tercihte bulunurken, en etkili sonuçların alınmasını sağlayan ürünlere yönelim göstermenin yanı sıra genel ve cilt sağlığının doğru şekilde tesis edilebilmesi adına da ürün tercihlerine gerekli hassasiyet gösterilmelidir.

Bu noktada makyaj seti ve benzeri set ürünlerin tercih edilmesi mümkün olmakla birlikte aynı zamanda tek ürünlere yönelim göstererek en etkili görünümün ve hoş bir izlemin herkes üzerinde bırakılabilmesi son derece kolaydır.

Efektif Bir Makyaj İçin En Önemli İpucu: Makyaj Malzemesi Kullanım Sırası

Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer durum da tüm kadınlar tarafından bilineceği üzere makyaj malzemeleri kullanım sırasıdır. Sıralamanın doğru olması en efektif görünümü elde edebilmek adına en belirleyici unsurların başında gelir.

Makyaj uygulamaları esnasında kullanım sırası kapsamında takip edilmesi gereken bölgesel makyaj yapma işlemi genel hatlarıyla şu şekildedir:

 • Öncelikli olarak makyaja hazırlık aşamasında makyaj bazı ve temizleyiciler ile cildin arındırılarak temizlenmesi gerekir. Bu noktada nemlendirici ürünler kullanmak ilerleyen aşamalarda daha etkili sonuçların alınabilmesini sağlayabilir.
 • İkinci aşamada ise göz makyajı tercih edilmelidir. Göz makyajı için kullanılabilecek makyaj malzemeleri içerisinde bulunan ürün olmasının yanı sıra bu ürünler en genel anlamıyla nasıl bir makyaj yapılacağını belirleyecektir.
 • Göz makyajının tamamlanmasının ardından kaş kalemi kullanacakların kaş makyajına geçmesi gerekir. Bu kapsamda kaş rengine uygun bir ürün tercih edilmelidir ve en önemlisi ise abartılı bir kaş makyajı tercih edilmemelidir. Abartılı kaş makyajları genel görünüm konusunda simetrinin bozulmasına sebebiyet verebilir.
 • Göz bölgesinin genel anlamıyla göz makyajı malzemeleri aracılığıyla uyumlu bir şekilde yapılmasının ardından belki de makyaj konusunda kadınların en zorlandığı aşamaya, yani ten makyajına geçiş yapılabilir durumdadır. Fondöten, Allık, Kapatıcı, Aydınlatıcı ve benzeri ürünler bu aşamada kullanıma uygundur.
 • Genel olarak makyaj yapımı esnasında kontür tercih edilecekse en uygun zaman göz ile ten makyajı arasıdır. Dolayısıyla kontür tercih etmek isteyenler için bu aşamada elmacık kemiğinin altından başlayarak çene ve alın bölgesine uygulama gerçekleştirilebilir.
 • Son olarak ise tüm makyaja uyumlu bir ruj kombini oluşturarak, en etkili rengin yapılan makyaja paralel olarak tercih edilmesi gerekir. Bu noktada eğer ruj kullanımı konusunda vazgeçilmez renkler ve renk tonları bulunuyorsa tüm makyajın son aşama olan dudak makyajına göre belirlenmesi tavsiye edilir.

No makeup look tercih edecekler içinse süreç aynı işlemek durumdadır ve bu noktada sadece ürün kullanımı konusunda hassasiyet gözetmek yeterli olacaktır.

Makyaj Malzemeleri

Hemen her bölgede ve hat için özel olarak üretilmiş makyaj ürünleri bulunuyor olmasının yanı sıra makyaj yapma işlemleri kapsamında doğru sıralama ve makyaj ürünü tercihi en önemli husustur. Bunula birlikte genel olarak sağlığın korunması ve cildin etkili şekilde korunabilmesi adına güvenilir kozmetik firmaları tarafından üretilen ürünlere yönelim gösterilmelidir.

Günümüzde makyaj paleti kapsamında beklenti sadece estetik kaygıların giderilerek güzel bir görünümün elde edilmesi değildir. Bu sebepten dolayı da makyaj malzemeleri arasında tercihte bulunurken, ürünlerin besleyicilik ve bakım özelliklerine de yeterli düzeyde dikkat ve özen gösterilmesi tavsiye edilir.

Makyaj Seti

Makyaj seti olarak tabir edilen ürün grupları birden fazla makyaj ürünlerinin bir araya getirilerek özel olarak dizayn edildiği setlerdir. Bu setler çoğu zaman tek bir kombinasyona uygun olarak dizayn edilir. Dolayısıyla makyaj setlerinin en genel anlamıyla makyaj özgürlüğünün kısmi olarak zedelenmesine sebep olabileceği akıldan çıkarılmamalıdır.

Bunlara karşın makyaj seti fiyatları ve etki bakımından bazı avantajların elde edilebilmesini de sağlar. Özellikle maliyet anlamında setlerin tek tek satılan ürünlere göre daha az maliyet içerdiği belirtilmelidir. Makyaj konusunda geniş portföy tercih edenler ve tek bir makyaj tarzına yönelim göstermek istemeyenler ise tek tek ürünlere yönelim göstermelidir.

Makyaj Malzemesi Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj malzemeleri seti her ne kadar gündelik yaşantının vazgeçilmezi olsa da doğru ürünlerin tercih edilmemesi durumunda sağlık sorunları başta olmak üzere pek çok farklı sorunun ortaya çıkmasına sebebiyet verir. Bu sebepten dolayı makyaj malzemesinde tercihi konusunda bazı püf noktalara dikkat edilmesi zorunludur.

Makyaj malzemesi tercih ederken dikkat edilmesi gerekenler genel hatlarıyla şu şekildedir ve bu faktörlere gerekli hassasiyet gösterilmelidir:

 • Bilindik ve sağlık bakımından kaygı uyandırmayan kozmetik firmalarına yönelim gösterilmelidir.
 • İçerik bakımından zenginleştirilmiş makyaj malzemeleri, makyaj yaparken aynı zamanda etkili bir cilt bakımı olanağı sağlar.
 • Cilt tipi dikkate alınarak tercih yapılmalıdır.
 • Organik içeriğe sahip olan ürünler cilt sağlığı bakımından önemli bir avantaj sağlar.
 • Paraben etkeni bilineceği üzere ürünlerin raf ömürlerinin uzatılması adına kullanılır ve sağlık bakımından bazı olumsuzluklar içermektedir. Dolayısıyla olabildiğince paraben içeren ürünlerden uzak durulması gerekir.
 • Madeni yağ içeren makyaj ürünlerinden kesinlikle uzak durulmalıdır. Bu tarz ürünler cilt üzerinde katman oluşturur ve cildin sağlıklı nefes almasını önler.
 • Alerjik reaksiyon verme konusunda hassasiyet gösterenler ürünlerin içeriğine dikkat ederek kullanılan etken maddelere alerji olunmadığından emin olunması gerekir.

Tüm bunlara dikkat ederek cilt için en iyi makyaj malzemeleri tercihinde bulunmak son derece kolaydır.

Yüz Makyajı

Genel olarak etkili bir makyaj yaprak güne başlamak ve etrafınızda bulunan herkesi doğrudan etkilemek istiyorsanız bu konuda yüz makyaj malzemeleri pek çok farklı çeşidi ile geniş bir hareket özgürlüğü sağlayacaktır.

Yüz makyaj malzemesi çeşitleri genel hatlarıyla:

 • Fondöten
 • Krem
 • Maskara
 • Eyeliner
 • Makyaj Bazı
 • Kapatıcı
 • Allık
 • Göz Farları
 • Ruh

Gibi temel ürünlerin tercih edilmesi mümkündür. Bu makyaj malzemeleri en genel anlamıyla efektif bir yüz görünümü elde edilmesini sağlayacağı gibi aynı zamanda göz kamaştırıcı bir görünüme de zemin hazırlar.

En İyi Yüz Makyaj Ürünleri

En iyi yüz makyaj ürünleri için doğru kozmetik markalarına yönelim göstermek kadar cilt tipine uygun makyaj ürünün tercih edilmesi de kritik bir öneme sahiptir. Özellikle fondöten tercih ederken yeterli düzeyde dikkat gösterilmezse gözeneklerin kapanarak cildin hava alması olumsuz düzeyde etkilenilir.

Yüksek düzeyde etkisi ile doğal bir ten görünümü sağlayarak cildin ihtiyaç duyduğu nem miktarını da cilde kazandıran Supracolor Yüksek Kapatıcı Özellikle Krem Fondöten etkili bir makyaj ile cilt bakımını bir arada sunmaktadır.

Aynı şekilde yine güzel bir görünüm ve sağlıklı bir cilt yapısı için yaşlanma karşıtı ve yaşlanmaya bağlı cilt sağlığı sorunlarına karşı yüksek düzeyde önleyici etkisi bulunan Babor AGE ID Serum Foundation tercih edilebilir. Likit yapıda olan ürünün uygulanması da son derece basit olduğundan kullanım kolaylığı da sağlayacaktır.

Doğal bir ten görünümü ile tüm renk tonlarının eşitlenmesi arzusunda olanlar ise Ultra Foundation Trio orta düzeyde kapatıcılık ve doğal bir ten görünümü sunuyor olmasından dolayı tercih edilebilir bir diğer fondöten ürünüdür.

Dudak Makyajı

Özellikle pek çok kadın için en önemli makyaj bölgesi dudaklardır. Dudaklar bütün makyajın uyumlu görünebilmesi adına en kritik öneme sahip olan makyaj alanları olmasının yanı sıra aynı zamanda tüm makyaj dizaynın üzerine inşa edilmesi de mümkündür. Dolayısıyla dudak makyajı yaparken belirleyici olacak olan ürünlere yönelim gösterilmelidir.

En iyi dudak makyaj malzemeleri en doğru tercihi yapabilmek adına önemli veriler sunmaktadır. Dudak makyajlarında vazgeçilmez olan ve parlak bir dudak görünümü elde etmek adına son derece kritik bir öneme sahip dudak parlatıcısı kullanımı durumunda Kryolan Lip Glisser gibi kremsi dokusu ve doğal içeriği ile dikkat çeken ürünlere yönelim gösterilmesi tavsiye edilir.

Ruj tercihinde bulunurken de efektif parlaklık ve yüksek düzeyde kalıcılık vadeden Babor Glossy Lip Colour Optik Dolgunlaştırıcı Efektli Parlak Ruj ya da mat ruj tercih etmek isteyenler için Babor Matte Lip Colour Yoğun Pigmentli Mat Bitişli Ruj tercihlerinde bulunmak modern ve dolgun görünüme sahip bir dudak yapısı elde etmek adına önemli avantajlar sağlayacaktır.

Ruh tercihlerini likit ürünlerden yana kullanmak isteyenler için de Kryolan Lip Stain Kalıcı Etkili Mat Likit Ruj gün boyu kalıcılık etkisi ile tek bir işlemde gün boyu kalıcılık sağlayacaktır. Bunun yanı sıra doğal içerikli formülü ve kalıcılık etkisi ile Kryolan Lip N’ Cheek de tercih edilebilir.

Göz Makyajı

Göz makyajı konusunda yeterli özen gösterilmesi durumunda etkili bir görünümün elde edilmesi mümkündür. Aynı zamanda göz makyajları genel görünümün uyumu konusunda da önemli veriler sunar. Bu kapsamda uyumlu bir makyaj için en iyi göz makyaj ürünleri tercih edilerek doğru uygulamalar yapılmalıdır.

En İyi Göz Makyaj Ürünleri

 

Göz makyajında göz yapısı ve göz makyajından beklentinin ne olduğu en iyi göz makyaj ürünleri arasından size en uygun olanını tercih etmeniz konusunda ihtiyaç duyduğunuz seçenekleri sunacaktır. İhtiyaçlara en uygun makyaj malzemesinin belirlenmesinin ardından en önemli husus ise belirtilmiş olduğu gibi kozmetik firmasının tercih edilmesi durumudur.

Göz makyaj ürünleri kapsamında far kullananlar için Kryolan tarafından özel olarak üretilmiş Olamour Sparks ve Make-up Blend gibi ürünlerin yanı sıra Aquacolor UV-Daywlow gibi ürünler zararlı güneş ışınlarına karşı yüksek düzeyde koruyuculuk içermektedir. Dolayısıyla bu tarz ürünlerin tercih edilmesi halinde cilt bakımı ve etkili bir makyajın aynı anda elde edilebilmesi mümkündür.

Aynı zamanda en iyi göz makyaj ürünleri arasından maskara gibi göz makyajının en etkili ve efektif şekilde yapılabilmesine imkan tanıyan ürünler tercih ediliyorsa bu noktada Babor Ultimate Style & Volume Mascara Çok Yönlü Şekillendirici Maskara gibi tek bir maskara ile pek çok farklı özelliği sunan maskaralara yönelim gösterilebilir. Bu noktada düzenli olarak maska kullananlar ve maskaradan vazgeçemeyenler için önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Göz makyajlarında en önemli işleve sahip bir diğer üründe şüphesiz göz kalemleridir. Kryolan Kalaj ve Babor Line Correcting Pencil Makyaj Düzeltici Kalem aynı anda makyaj konusunda pek çok farklı avantajı sunar. Aynı zamanda dudak makyajlarının da düzeltilebilmesine olanak tanıyan bu ürünler, işlevsel olarak makyaj işlemlerinde kullanıma son derece uygundur.

Elbette göz makyajları için en vazgeçilmez olan eyeliner kullanımı göz hatlarının en iyi şekilde ön plana çıkmasını sağlar. Bu kapsamda kalıcılık vadeden ürünlere yönelim gösterilmesi göz makyajı akması ya da gün içerisinde makyajın kalıcılık içermemesi gibi sorunların etkisi altında kalınmamasını sağlayacaktır. Kryolan Eye Liner ve Babor Eye Contur Pencil Göz Kalemi sağladığı kalıcılık özellikleri ile kalıcılık beklentisi olan kadınlara özel olarak üretilmiştir.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Çerez Kullanımı

Daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. KVKK ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.