Bakım Ürünleri

 

Bakım

İnsanın kendisine verdiği değerin en belirgin kanıtları olan yüz, vücut ve cilt bakımları ev ortamında gönül rahatlığıyla ve rutin olarak yapılabilir. Evde cilt bakımı, doğru bir planlama ve rutin halde yapılması halinde güzellik merkezleri ve profesyonel bakım tekniklerinden çok daha etkili sonuçların alınabilmesine imkan tanıyabilir.

Şüphesiz cilt bakımı evde bazı durumlarda zorlayıcı gibi görünse de gerek dış görünümün etkili ve efektif olabilmesi gerekse cilt sağlığının etkili bir şekilde korunabilmesi adına kritik bir öneme sahiptir. Bu bağlamda en çok dikkat edilmesi gereken durum Günlük ve haftalık kişisel bakım yapılırken doğru kozmetik ürünlerine yönelmektir.

Doğru kozmetik ve bakım ürünlerine yönelim gösterilmemesi durumunda yapılan bakımın sonuçlarının olumsuz olmasının yanı sıra insan sağlığının genel hatlarıyla korunamaması durumunun ortaya çıkması da son derece muhtemeldir. Evde cilt bakımı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bunun için cildinizi iyice tanımalı ve sistematik bir rutin oluşturmalısınız.

Cilt Bakımı

En etkili ve kalıcı sonuçların alınabildiği cilt bakımı nasıl yapılır? sorusu hemen herkes tarafından oldukça kritik bir öneme sahiptir. Özellikle kadınlar için belirleyici olan bu soru estetik kaygıların ortaya çıkmasına sebep olduğu gibi aynı zamanda sağlıklı bir yaşamın mümkün olabilmesi adına da önem taşımaktadır. Cilt sağlığının yaşlanmaya bağlı olarak gelişen olumsuzluklara karşı korunması ve diğer çevresel faktörlerin etkilerinden cildin arındırılması, doğru ürün tercihleri ve rutin alışkanlık ile mümkündür.

Cildine değer veren kadınların;

 • Yaşlanmaya bağlı olarak cilt kapsamında oluşan estetik sorunlar
 • Çevre kirliliği ve diğer dışsal faktörlerin cilt üzerinde oluşturduğu sağlık sorunları
 • Zararlı güneş ışınlarının etkisi
 • Bazı genetik faktörler
 • Sağlıksız beslenme ve uyku alışkanlığının düzensizliği
 • Zararlı madde kullanımları

Bunlar ve benzeri pek çok sebepten dolayı ortaya çıkan cilt sorunlarına karşı estetik kaygılar ve sağlıklı bir yaşam döngüsünün tesis edilebilmesi adına evde cilt bakımı aşamaları ve teknikleri ile ciltlerinin en etkili şekilde muhafaza edilmesini sağlayabilir.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Günümüzde genel bakım için kullanılabilen pek çok farklı teknik bulunmaktadır ve bu tekniklerin büyük bir çoğunluğu da güzellik merkezleri ya da benzeri faaliyet gösteren alanlarda yapılır. Buna karşın bu tarz profesyonel yaklaşımların gösterdiği etkinin çok daha fazlasına evde sahip olmak düşünüldüğünden çok daha kolaydır. 

Etkili ve doğru bir cilt bakımı nasıl olmalı sorusunun adım adıma cevapları şu şekilde sıralanabilir:

 • Cilt bakımının etkili şekilde gerçekleştirilebilmesi adına başlangıç aşamasında temizlik en önemli yere sahiptir. Dışsal faktörlerden yorulan, yıpranan ve en nihayetinde kirlenen cilt doğru ürünler ile temizlenmelidir.
 • Özellikle hassas cilde sahip olanlar için ikinci basamak son derece kritik bir öneme sahiptir. Cildin etkili bir şekilde temizlenmesinin ardından doğru ürünler kullanarak cildin yumuşatılması ve arındırılarak yatıştırılması gerekir. Bu noktada toniklere ya da bakım losyonlarına başvurmak yeterli olacaktır.
 • Cilt bakımının doğru bir şekilde yapılabilmesi adına üçüncü aşamada yaşanan cilt sağlığı sorunlarına odaklanılması gerekir. Tahmin edileceği üzere cildin lokal olarak bazı bölümlerinde egzama, kızarıklık, akne, siyah nokta, sivilce gibi oluşumların sorun çıkarması olasıdır. Sorun çıkaran bölgeler acilen tespit edilmelidir.
 • Cilt sağlığının olumsuz etkilenmesine sebep olan sorunların tespit edilmesiyle birlikte sıra çözüm önerisi geliştirmeye gelmiştir. Bu noktada kişiselleşmek ve kişisel bir bakım rutini oluşturmak gerekir. Serumlar bu kapsamda da kullanılmaya uygundur ve pek çok serum, tüm cilt tiplerine hitap edebilir.
 • Etkili bir cilt bakımı gerçekleştirmek isteyenler için en önemli odak noktalarından biri de göz çevresine yönelik estetik bir yaklaşımın bakım ile gerçekleştirilmesidir. Yüz ve göz çevresine uygulanacak doğru bakım teknikleri sadece sağlıklı bir yaşam döngüsü oluşturmayacaktır aynı zamanda estetik ve efektif bir görünüm elde edilmesini de sağlar.
 • Bilineceği üzere cildin en çok ihtiyaç duyduğu şey nemdir ve nem cilt için hayati bir önem taşır. Dolayısıyla cildin nem dengesi daima korunmalıdır. Cilt bakımı sırası ve aşamalarında son olarak nemlendirmenin sağlanması halinde sürecin tamamlandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu noktada doğru bir cilt bakım kremi cildin ihtiyaç duyduğu nemi önemli ölçüde sağlar.

Cilt bakımı uygulamaları adım adım bu şekildedir. Evde günlük cilt bakımı yapmak isteyenler düzenli olarak bu rutine ayak uydurması halinde uzun vadede ve yakın gelecekte etkili sonuçları açıklıkla gözlemleyecektir.

Evde Cilt Bakımı

Her zaman güzellik merkezleri aracılığıyla estetik kaygıların giderilmesi mümkün olmayabilir. Bunula birlikte sağlıklı bir yaşam döngüsüne sahip olarak cildin en güçlü şekilde korunabilmesi adına evde yüz temizleme için özel, kişisel ve profesyonel bir rutin oluşturmak mümkündür.

Evde yüz bakımı yaparken kullanılması gereken bazı kozmetik ve bakım ürünleri bulunur. En temel mesele bu ürünlerin doğru şekilde tercih edilmesidir. Ev ortamında etkili bir cilt bakımının yapılması adına tercih edilmesi gereken bakım ve kozmetik ürünleri;

 • Nemlendirici Kremler
 • Serum ve Temizleyiciler
 • Tonik, Peeling ve Maske
 • Pudralar ve Yatıştırıcı Ampuller  
 • Makyaj Temizleyicileri
 • Güneş Kremleri ve Güneş Sonrası Bakım Kremleri
 • Cilt Bakım Setleri

Gibi ürünlerdir. Bu noktada en temel belirleyici doğru kozmetik firmasının tercih edilmesi ve olumlu sonuçların alınabilmesi adına bu ürünlerin rutin ve doğru şekilde kullanılmasıdır. Dolayısıyla güzellik-bakım konusunda modern dünyanın sağladığı tüm imkanlar en etkili şekilde kullanılmalıdır.

Yüz Bakımı

En az cilt kadar önemli olan yüz bakımı için özel olarak üretilen ürünlere yönelim göst

erilmesi tavsiye edilir. Bu kapsamda belirtilmiş olduğu gibi Peeling etkisi yaratan kozmetik ürünleri, losyonlar, makyaj temizleyiciler, özel kremler ve serumlar işlevsel olarak kullanıma son derece uygundur.

Yüz bakımı nasıl yapılır diye merak edenler için, bu bakım ve kozmetik ürünlerinin doğru sıra ile kullanılmasına özen gösterilmelidir. Yüz bakımı seti ya da tekli ürünlerin kullanımı esnasında kullanım sırası;

 • Temizleyici ürünler ile yüzün temizlenmesi ve makyajdan arındırılmalı
 • Hyalüronik Asit içeren ürünler ile yüz yumuşatılmalı
 • Bölgesel sorunlara serum ve tonik gibi özel ürünler ile müdahale edilmeli
 • Yüz durulanmalıdır.

Şeklindedir ve tüm bu süreçte doğru ürünlerin tercih edilmesi etkili sonuçların alınabilmesi adına yeterli olacaktır.

Vücut Bakımı

Vücut bakımı her ne kadar cilt ve yüz bakımına göre daha zorlayıcı gibi görünüyor olsa da özen gösterilmesi gereken püf noktalara yeteri kadar dikkat edilirse etkili sonuçların alınabilmesi son derece olasıdır.

Bu bağlamda vücut bakımı nasıl yapılır konusunda önem gösterilmesi gereken püf noktalar;

 • Tırnak bakımı konusunda ayak ve el tırnaklarının ılık suda yumuşatılması
 • Duş sonrası ve öncesinde kullanılan bakım ürünlerine yönelim gösterilmesi
 • Duş sırasında vücudun en etkili şekilde temizlenerek olumsuz dış etkilerden vücudun arındırılması
 • Hoş bir bacak görünüm elde etmek adına bacaklara uygulanması gereken özel kremlerin rutin halde vücut ile buluşturulması

Gibi işlev bakımından sağlıklı ve kusursuz bir vücuda sahip olunmasına doğrudan etki eden faktörlerdir.

Günlük ve Haftalık Kişisel Bakım

Rutin haline gelmiş ve düzeli olarak yapılan cilt bakımı kusursuz bir görünüm elde edilmesine yüksek düzeyde etkiler sağlayacaktır. Dolayısıyla kişisel bakım seti ya da diğer tekli ürünler ile birlikte rutin haline dönüştürülerek gündelik yaşantının bir parçası olmalıdır.

Günlük ve haftalık kişisel bakım yapılırken;

 • Vücut Bakımı
 • El, Ayak ve Tırnak Bakımı
 • Saç, Ağız ve Diş Sağlığı Bakımı
 • Göz ve Yüz Bakımı
 • Yanak ve Alın Bakımı

Gibi temel bileşenler en belirleyici role sahip haftalık ve günlük kişisel bakım yapma konusunda role sahip faktörlerdir. 

En Etkili Cilt ve Vücut Bakım Ürünleri

Vücut ve cilt bakımının profesyonel yaklaşımlara paralel olarak evde uygulanabilmesi adına en temel husus doğru bakım ürünlerinin tercih edilmesidir. Vücut ve cilt tipine uygun bakım ürünün tercih edilmesinden, bu ürünlerin üreticisi olan kozmetik firmalarına kadar pek çok özel nokta günlük cilt bakımı başta olmak üzere genel bakımın yapılabilmesi konusunda en önemli misyona sahip etkenlerdir.

En etkili şekilde cilt ve vücut bakımı yapabilmek adına bakım setlerine yönelim göstermek seçenek ve maliyet bakımından kurtarıcı bir öneme sahiptir. Bu kapsamda krem, losyon, serum ve maskeden oluşan içeriği ile Sothys Evde SPA Cilt Bakım Keşif Seti pek çok farklı bakım ürününü aynı anda sunarak kusursuz ve parlak bir cilt görünümü elde edilmesine imkan tanımaktadır. Hassas ciltlerin kullanımına uygun olan bu sette bulunan ürünler kuru cilt yapılarına da uygundur.

Günlük cilt bakımı rutini yaparken sağlıklı sonuçların elde edilebilmesi adına cildin güneşten doğru şekilde korunması gerekmektedir. Güneş ışınlarının olumsuz etkileri öylesine güçlü bir etkiye sahiptir ki bütün cilt bakımının etkilenebilmesine ortam hazırlar. SOTHYS SPF 50 Sensitive Zones Protective Fluid en hassas bölgelerin güneşe karşı korunabilmesi adına özel olarak formülüze edilmiştir.

Göz altı torbaları ve göz altı bakımının yapılabilmesi için özel olarak üretilen SOTHYS Dark Circle Eraser de kusursuz bir yüz görünümü elde edebilmek adına göz altı halkalarını ve morlukları kapatabilme özelliğine sahiptir. Jel formunda olan ürünün, Günlük cilt bakımı nasıl olmalı konusunda önemli avantajlar elde edilmesini sağlayacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Cildin temizlenmesi ve yumuşatılması günlük cilt bakımı adına en önemli meseledir ve belirtilmiş olduğu gibi cilt bakımının doğru bir teknik ile yapılabilmesi için en kritik öneme sahip faktörlerin başına gelir. Babor Cleansing Gel & Tonic Yağsız Temizleme Jeli ve Tonik cildin tazelenmesini sağlayarak derinlemesine arındırıcı bir etki gösterir.

Yüz bakımında profesyonel estetik ve güzellik yaklaşımlarına benzer sonuçların alınabilmesi adına Peeling uygulamaları cildin yenilenerek, pürüzsüz bir görünüm sahibi olmasını sağlar. SOTHYS Biological Skin Peeling, Peeling etkisi ile cildin arındırılmasını sağlar.

Bütün gün, gündelik yaşantının tüm yükünü çeken ayakların bakımı konusunda da yeterli düzeyde hassasiyet gösterilmelidir. Özellikle ayakta çalışan ve gün içerisinde ayaklarına fazlasıyla yük bindirenler için Deeply Nourishing Fooft Cream-Yoğun Besleyici Ayak Kremi kesin çözüm önerileri sunmaktadır. Aynı zamanda nasır ve çatlak gibi oluşumlara karşı da özel etkisi bulunan kremin etkili bir cilt bakım ürünü olduğu belirtilmelidir.

En Çok Tercih Edilen Cilt ve Vücut Bakım Ürünleri

 

Vücut ve cilt bakımının etkili şekilde yapılabilmesi adına önerilen bu ürünlere ek olarak bir de evde cilt bakımı için en çok tercih edilen ürünlerin üzerinde durulması gerekir. Ligne St. Barth Peeling Shower Cream-Papaya Enzimli Arındırıcı Duş Kremi ve Babor Ultimate 3D Cellulite Lotion Sıkılaştırıcı Vücut Losyonu gibi ürünler cildin sıkılaşarak, nem dengesinin en iyi şekilde korunmasını sağlar. Aynı zamanda bölgesel sorunların çözülebilmesi adına da özel seçenek sunan bu ürünler, etkili bir genel bakımın yapılabilmesine imkan tanır.

 

Çerez Kullanımı

Daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. KVKK ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.